...
loader image

Žiemos sodai

Kiekvienam žmogui svarbu turėti vietą, kurioje jis puikiai pailsėtų. Tai gali būti pačios įvairiausios  poilsio erdvės. Viena iš jų yra žiemos sodai, kuriuos be galo  mėgsta dauguma žmonių. Tai yra nuostabi terasa, kurioje malonu poilsiauti ištisus metus. Todėl, kad toks statinys pritaikytas bet kokioms oro sąlygoms. Tad saugu ir gera – net kai lauke: lyja lietus, pučia stiprus vėjas, sninga ar yra didelis šaltis. Taip pat ir kaitros metu itin malonu, nes nesijaučia karščio.
Toks pavadinimas (žiemos sodai) atsirado jau seniai. Šitaip vadinama dėl to, jog sudaromos galimybės auginti augalus specialiuose tam skirtuose priestatuose. Kažkada tai buvo labai madinga, daugelis dvarų turėdavo tokius statinius ir juose buvo auginamos įvairiausių rūšių gėlės ir kiti ypatingi augalai. Pačiame centre stovėdavo staliukas su kėdutėmis, kuriose sėdėdavo damos ir šnekučiuodavosi gerdamos kavą ar arbatą. Šiais laikais augalai auginami šiltnamiuose, o pats žiemos sodas išlaikęs pavadinimą atgyja kitomis spalvomis – skiriamas poilsiui, kuriame mažiau augalų, bet daugiau kitų dalykų, kurie skirti geram atsipalaidavimui, pvz., sofos, sėdmaišiai ir stalas su kėdėmis, kad visai kompanijai būtų patogu ir gera leisti laiką kartu. Žiemos sodas – tai daugiau nei terasa, tai ypatingas statinys, kurio paskirtis gali būti pati įvairiausia. Svarbiausia, jog tokioje erdvėje yra labai šviesu, jauku ir gera. Čia galima ne tik ilsėtis ir pramogauti, bet ir dirbti ar užsiimti kūrybine veikla. Kad ir ką veiktumėte žiemose sode, bet visad galima stebėti, kas vyksta už stiklinių sienelių – pvz., pasakiškai gražiai sninga. Taip pat galima mėgautis vaizdais – šalia žydinčiomis gėlėmis ar ant pievelės žaidžiančiais vaikais.

Žiemos sodas – įrengimas ir kaina

Norint komfortiškos poilsio erdvės, tokio kaip žiemos sodas – būtinas profesionalus įrengimas iš kokybiškų medžiagų. Nuo to priklauso ir tai, ar tikrai galėsite šią terasa naudotis ir žiemos metu, nes būtina gera šilumos izoliacija. Taip pat ir kitos savybės turi būti labai geros. Tai turi būti toks statinys, kuriame galima būtų net gyventi, o ne tik ilsėtis ar leisti laisvalaikį. Tad, savaime aišku, jog žiemos sodas statomas per ilgesnį laikotarpį ir jo kaina žymiai didesnė nei paprastų terasų. Tačiau tokia investicija ilgainiui tikrai atsiperka. Tuo labiau, jog ir paties namo vertė žymiai padidėja, jei ateityje atsirastų noras parduoti namus. Tokie statiniai kaip žiemos sodai gali būti įvairiausių dydžių, o jų įrengimas irgi būna skirtingas – priklausomai nuo žmogaus norų ir pageidavimų bei galimybių. Kuo didesnis žiemos sodas, tuo ilgesnė gamyba, nes reikia parinkti ir paruošti statybines medžiagas, kad tiktų, pvz., lentų matmenys. Labai svarbu žinoti, koks turėtų būti toks statinys, pvz., turint projektą – nusimatyti, kaip norėtųsi, kad atrodytų (interjeras, eksterjeras ir kt.), kas ir kokių spalvų, atspalvių, raštų, kokios tam reikalingos medžiagos, ko reikia kiekvienai terasos daliai – stogui, sienoms, konstrukcijai, grindims, pamatams ir t. t. Reikėtų turėti omenyje, jog vienam žmogui sudėtinga būtų viską padaryti pačiam. Todėl iš tiesų verta kreiptis į profesionalus, kurie išmano savo darbo sritis ir kokybiškai dirba. Taip pat specialistai geba pasiūlyti ypatingus sprendimus, kurie tam tikrais atvejais net galėtų sutaupyti pinigų užsakovui. Savas žiemos sodas – skamba gražiai, bet kai pagalvojama, kokia gali būti kaina…na, irgi graži, bet tai jau iš kokios pusės pažiūrėjus! Jei žiūrėti į tai, kaip į komforto suteikiančią investiciją, kuri atsiperka, tai tuomet tikrai verta. Tačiau, jei žiūrėti į tai, kad norisi kuo pigiau ir greičiau – tai tokiu atveju gal net nereikia pradėti. Kitas dalykas, jei, pvz., šiuo metu yra mažiau finansinių galimybių,