...
loader image

Maumedžio terasos

Maumedis – tvirtas medis, augantis itin lėtai ir labai atšiauriomis sąlygomis, todėl sugeba savyje išsaugoti stiprybę ir unikalias medžiagas. Tokios rūšies mediena pasižymi išskirtinėmis savybėmis. Vienos jų – aukšto lygio atsparumas išorės poveikiui, kuris viršija kitų medienos rūšių atsparumo lygius. Taip yra ne tik dėl to, jog šie medžiai auga labai nepalankiomis oro sąlygomis, kur daug drėgmės, bet ir dėl to, jog kamieno viduje esantys sakai turi nepakartojamą sudėtį. Būtent todėl šiai medienai nebaisus laikas, nes su metais mediena darosi tik dar tvirtesnė.
 

Kadangi tokia mediena geba „išsaugoti“ visas reikiamas savybes, tai ji pasirenkama ir terasoms, o tiksliau yra panaudojama gaminant terasines lentas. Todėl, kad sakai esantys maumedyje turi antiseptinių medžiagų, dėl kurių mediena nėra veikiama nei drėgmės, nei grybelinių susirgimų, nei kenkėjų, vabzdžių. Tad iš tiesų tokia mediena yra labai vertinama ir populiari. Juk maumedžio terasos – patvarios ir ilgaamžės. Beje, jų galima net neimpregnuoti, nedažyti, o palikti tokią, kokia ji yra. Nebent padengti aliejumi, bet ir dėl šito reikėtų pasitarti su specialistais, o dėl priežiūros – jos irgi, galima sakyti, nereikia. Todėl, kad ji savaime išlieka nepakitusi, nebent spalva gal šiek tiek pakis, bet tai bus natūrali spalva. Kai kurie dengia maumedžio terasos lentas geležies oksidu, dėl ko jos keičia spalvą ir tampa pilkai tamsiai žalios. Toks dažymas užtikrina, kad lentos išliks vienodos spalvos visą laiką. Tai svarbu tiems, kas rūpinasi, kad terasos įrengimas būtų įvykdytas pagal numatytą dizainą ir kad maumedžio terasa ir joje esančios grindys derėtų prie viso interjero.

Kodėl verta rinktis maumedžio terasas?

Poilsis natūraliai atrodančioje erdvėje yra iš tiesų malonus, nes tokia vieta suteikia pojūtį, jog žmogus yra gamtoje arba, mažų mažiausiai, arčiau gamtos. Iš tiesų, tai terasa iš maumedžio turi tikrai nemažai privalumų. Viena iš jų yra ilgaamžiškumas, kurį užtikrina ne tik puikios maumedžio medienos savybės, bet ir kokybiškas terasos montavimas. Kitas svarbus privalumas yra tvirtumas, kurį garantuoja maumedžio sakų savybės, be to, tvirtumas tik stiprėja su laiku. Dar vienas svarbus privalumas yra tas, jog greičiau vykdomi darbai – maumedžio terasos montavimas ir įrengimas. Šitaip dėl to, kad lentų pagamintų iš maumedžio nereikia dažyti ir laukti, kol išdžius. Todėl, kad galima nieko nedaryti ir bus labai gerai ir gražu. Juk malonu žiūrėti į natūralią medienos spalvą, ar ne? Beje, dar vienas geras dalykas, jog terasa iš maumedžio net nereikalauja ypatingos priežiūros ar specialių priemonių – daugelis pasakytų, kad tai tiesiog nuostabu! Na, nebent, gal kartais, reikėtų nuvalyti – nuplauti ar nušveisti kai kurias vietas. Tačiau tai smulkmena palyginus su tuo, kaip kai kurie pasirinkę kitos medienos rūšies lentas turi jas dažyti kas porą metų ar net keisti naujomis lentomis. Tikriausiai ne visiems norėtųsi papildomų darbų? Juk norisi terasoje tik ilsėtis ir pramogauti, o ne dirbti…

Maumedžio terasa – skamba tikrai gerai, o dar geriau ji atrodo ir, kas maloniausia, ji nekeičia savo išvaizdos ir savybių per labai ilgą laiką. Tad galima džiaugtis sava terasa, kuriai nereikia nei lėšų, nei darbo ir savo brangaus laiko norint ją atnaujinti. Todėl, kad vieną kartą investavus daugiau to daryti nebereikės! Ir tai yra vienas didžiausių pliusų! Jei dar abejojate – nustokite abejoti ir rinkitės šį sprendimą. Tebūnie prie Jūsų namų – terasa iš maumedžio!