...
loader image

Terasos

Lauko terasa prie namo – puiki poilsio erdvė. Apie tokią vietą svajoja kiekvienas, kas įsigijo ar dar tik įsigys naują būstą su sklypu.

Juk būtent čia – terasoje arčiau gamtos – norisi atsipalaiduoti po darbo dienos, o savaitgaliais iškepti šašlykų ir susėsti prie stalo su artimaisiais. Taip pat susitikti su draugais ir ilgai vakaroti. Taip kad, jei galvojate, jog Jums tikrai norėsis terasos savo kieme, tai tokiu atveju būtina žinoti daugiau apie tai, koks yra terasos įrengimas ir kokios medžiagos naudojamos. Vertėtų dar ir pasistengti įsivaizduoti, o kokios lauko terasos Jūs pageidautumėte? Kaip turėtų atrodyti Jūsų svajonių terasa? Galite peržiūrėti internete begales nuotraukų, bet nepamirškite objektyviai įvertinti galimybes, pvz., kiek yra vietos terasai? Ar ji turėtų būti uždara ar atvira? Norėtųsi lauko terasos ar balkono terasos? Klausimų gali būti ir daugiau, bet į juos visus Jums gali padėti atsakyti terasų montavimo profesionalai. Į juos iš tikro verta kreiptis, jei norima turėti gerą ir gražią poilsio erdvę.

Terasų įrengimas – kokia yra statyba?

Kaip ir kiekvienas statinys, taip ir terasa prieš tai, kai prasidės statyba – turi būti tinkamai apskaičiuota, t. y. terasos pagrindo matmenys, pačios verandos matmenys, taip pat aukštis ir stogas (jei su stogine) ir, žinoma, medžiagos, kurios bus naudojamos darbų vykdymui. Todėl reikalingas projektavimas ir apgalvoti sprendimai, pvz., berėmės konstrukcijos terasa. Žymiai geriau, kai yra įgyvendinamas terasos projektas nei kad darymas „iš lempos“. Todėl ir sakoma, jog terasos statymas prasideda nuo projekto, kuris yra paruošiamas itin kruopščiai, nes jame – tokios patalpos dydis ir visa su tuo susijusi informacija, parinktos reikiamos medžiagos, taip pat dizainas (vidinis ir išorinis). Žinoma, jog dar nurodomi darbų etapai, kad viskas būtų vykdoma atitinkamu eiliškumu ir laiku. Savaime aišku, jog projektą patvirtina terasos užsakovas. Todėl be galo svarbu, kad jam patiktų būsimoji terasa, tad visada toks projektas derinamas, kad atitiktų kliento norus, poreikius ir lūkesčius.

Kai projektavimas yra baigtas – parengtas ir patvirtintas, tai tuomet prasideda terasos statyba. Tai yra poilsio erdvės pagrindo ruošimas, ant kurio bus grindys ir laikysis visa terasa. Kai jau yra grindys ir konstrukcija, tai tuomet toliau vyksta patalpos statymas – sienelės ir stogas (jei terasa su stogu). Kadangi kiekviena poilsio erdvė skiriasi atsižvelgiant į projektą, tai ir darbų eiga, jų apimtys ir laikotarpis gali skirtis. Jei tai standartinė terasa ir yra visos dalys, tai gali būti itin greitas terasos montavimas. Tačiau, jei tai yra individualus užsakymas ir reikėtų laukti, kada bus pagamintos medžiagos, tuomet darbams reikalingas ilgesnis laikotarpis, tai tokiu atveju reikės ilgiau laukti. Bet užtat rezultatas tikrai džiugins!

Terasos įrengimas – kokios medžiagos naudojamos?

Norint geros ir puikiai atrodančios terasos – būtinos tikrai labai patvarios konstrukcijos ir kokybiškos lentos bei kitos dalys ir detalės. Tai ir gali užtikrinti „Montis“ komanda!

Terasos įrengimas yra puiki galimybė turėti patogią poilsio vietą gryname ore. Mes įrengsime terasą pagal Jūsų poreikius ir paruošime verandos įrengimui. Procesą atspindi kompleksinės priemonės, kuriomis siekiama sukurti kokybišką grindų dangą ant specialiai paruošto pagrindo. Naudojame tik išorės poveikiui atsparią medieną:

maumedis;
termo mediena;
PWC lentos.

Terasos iš maumedžio
Tai yra dažnas pasirinkimas vien dėl to, jog maumedis turi išskirtinius privalumus. Vienas iš jų – ilgaamžiškumas, o taip yra dėl patvarumo ir atsparumo. Kitas – tai natūralus grožis, o juk terasai būtent to ir reikia! Dar viena teigiamybė yra gera kaina ir puiki kokybė. Tad ne veltui tai yra populiarios lentos.

Termo mediena poilsio erdvėms
Tai yra medinės terasos, kurioms naudojamos termo lentos. Jos gaminamos pagal technologiją, kurios metu dideliu karščiu apdorojama mediena. Tokios lentos iš tiesų yra ekologiškos ir net labai atsparios aplinkos veiksniams. Taip pat yra patvarios ir ilgaamžės. Tačiau jos yra minkštos, tad gali būti pažeidžiamos. Toks pasirinkimas dažnu atveju kainuoja daugiau, bet užtat turi didelį atsparumą temperatūros svyravimams.

Kompozitinė lenta – kuo ji ypatinga?
Tai lentos, kurių nereikia dažyti, impregnuoti ar renovuoti. Taip pat ir priežiūros beveik nereikia. Valosi itin paprastai. Tokias lentas labai lengva montuoti. Atrodo estetiškai natūraliai, nors ir pagamintos iš medžio ir plastiko.

Lentų pasirinkimas – nėra lengvas, bet įvertinus teigiamas ir neigiamas savybes tikrai galima išsirinkti. Tuo labiau, jog ir profesionalai gali patarti ir rekomenduoti geriausius sprendimus.

Terasų įrengimas reikalauja ne tik aukštos kokybės medžiagų. Dar ypač svarbu, kad montavimo darbai būtų nuoseklūs ir tinkamai atliekami, nes tik šitaip užtikrinamas patvarumas ir ilgalaikė eksploatacija. Vien dėl to dažnu atveju žmonės ir kreipiasi į profesionalus, kad gautų viską viename – kokybę, grožį ir ilgaamžiškumą.

Profesionalus terasų montavimas – kodėl tai yra svarbu?

Svajonių terasa – ne tik pagal pageidavimus, bet ir profesionaliai! Tai iš tiesų yra svarbu dėl daugelio priežasčių. Aukštos kvalifikacijos specialistai ir itin kokybiškos medžiagos leis džiaugtis terasa itin ilgą laiką. Todėl, kad ji bus patvari ir ilgaamžiška. Taip pat graži – juk malonu leisti laiką gražioje aplinkoje! Dėl to ir yra labai svarbus aukštos kvalifikacijos specialistų atliekamas terasų montavimas. Juk terasoje norisi ilsėtis ir nebijoti, kad tokia erdvė deformuosis ar kažkuri dalis sulūš ir nukris ant galvos… Profesionalai žino, kaip statyti terasą prie namo ir daro tai tokiu būdu, kad būtų užtikrinamas saugumas ir stabilumas.

Profesionalus terasų montavimas užsakomas dar ir dėl to, jog būtų pastatyta terasa pagal pageidavimus. Todėl, kad tikrai ne kiekvienas namo savininkas sugebėtų pats tai padaryti ir dar taip, kad gautųsi tikra svajonių terasa. O kokia ji? Kiekvienas svajoja skirtingai. Tikriausiai vieni norėtų grandiozinės terasos, kurioje būtų erdvios ir itin komfortiškos sėdimos vietos priešais židinį, o šalia dar būtų baras ar didelis stalas, prie kurio susėstų didelė kompanija. Štai kiti norėtų mažos ir jaukios poilsio erdvės, kurioje – svarbiausia, kad užtektų vietos tik Jums abiem. Dar kiti – mėgstantys žalumą ir gėles pageidautų turėti vietą, kurioje galima būtų grožėtis augalais. Bet kuriuo atveju kiekvienam į pagalbą gali ateiti profesionalai, kurie sugeba įgyvendinti kiekvieno užsakovo svajones, norus ir poreikius!

Lauko terasos kaina

Lauko terasa – kokią ją dabar įsivaizduojate? O štai kitas žmogus mato ją kitaip. Todėl pateikti vienos standartinės terasos kainos neįmanoma. Taip yra dėl to, jog tai priklauso nuo daugelio veiksnių. Vieni iš tokių yra poilsio erdvės statybinės medžiagos (pagrindas, konstrukcija (rėminė, berėmė), grindys (pvz., maumedžio lentos), stogas ir t. t.), terasos dydis (aukščio, pločio ir ilgio matmenys) ir, žinoma, dizainas bei kitos sudedamosios.

Savaime aišku, jog kuo didesnė terasa, tai tuo aukštesnė kaina. Tačiau, net jei tokia erdvė mažesnė, bet, pvz., naudojamos brangios medžiagos arba dizainas yra prabangus, tai tuomet net ir mažesnės terasos kaina yra žymiai didesnė. Norint sužinoti, kiek galėtų kainuoti Jūsų svajonių terasa – vertėtų kreiptis į Montis specialistus, kurie išgirdę, ko pageidaujate, galės pateikti Jums tinkamiausią pasiūlymą su geriausiais sprendimais.

Kad ir kokia terasa bebūtų – maža ar didelė, o gal grandioziška ir prabangi – be galo svarbu, jog kiekviena poilsio erdvė būtų profesionaliai pastatyta iš aukštos kokybės medžiagų. Tai užtikrina, jog žmogui malonu būti tokioje vietoje ir ji yra ilgaamžiška, patvari, o jos grožis išlieka ilgą laiką.

Medinės terasos kainos skaičiavimas

Mėgstantiems natūralumą – medinė terasa kaip tik! Juk tokia atsipalaidavimui skirta erdvė yra arčiau gamtos, tad ir pati ji turi būti pastatyta iš ekologiškų statybinių medžiagų. Tačiau tam reikalingos medinės lentos, pvz., maumedžio ar kito medžio, termo medienos, kompozito, PWC. Kokią pasirinksite Jūs? Tikriausiai tai priklausys nuo lentų kainos arba nuo pasirinkto terasos dizaino ir atitinkamų medžiagų. Kitas dalykas yra laikas. Todėl, jei norisi greičiau, tai tuomet galima rinktis tokias lentas, kokias galima iš karto nupirkti. Tačiau ne visada šitaip būna. Kartais atsitinka taip, jog reikia palaukti, nes reikiamų lentų gamyba užtrunka.

Kaip apskaičiuoti, kiek lentų reikės? Tai paprasta – turėdami terasos grindų matmenis žinosite, kokiam plotui reikia lentų, o pamatę, kokio ilgio ir pločio yra viena lenta galėsite lengvai apskaičiuoti, kiek tokių lentų prireiks. Tuo pačiu turėsite tikslų skaičių, kiek kainuos visos lentos, kurios reikalingos terasai. Be to, juk tai yra vienas esminių dalykų, iš kurių sudaryta visos poilsio erdvės kaina.

Kiek kainuoja medinė terasa? Na, žinant, kiek kainuos lentos – jau bus dalis. Tad teliks apskaičiuoti sienelių ir stogo kainas, o viską kartu susumavus gausis visa terasos kaina. Tačiau esant įvairioms medžiagoms ir dizainams bei dydžiams geriau yra kreiptis į specialistus, kurie tiksliai apskaičiuos ir pateiks Jums visą sąmatą.

Praturtinkite savo kiemą medine terasa!

Terasa puikiai praplečia ir praturtina namus ir kiemą. Tai nuostabi vieta poilsiui vienumoje ir su kompanija. Čia galima mėgautis gamta, nes pro permatomas terasos sieneles matosi visas pasaulis. Taip pat labai gerai leisti laiką prie namo, nes tokia poilsio erdvė užtikrina apsaugą nuo kaitros ir lietaus, o vakarais ir nuo uodų, vabzdžių ar šaltuko. Jei vis dar galvojate, ar verta turėti terasą – negalvokite, nes iš tiesų terasa yra vertingas statinys. Tad tiesiog priimkite sprendimą dėl terasos statybos, o kad palengvintumėte sau užduotį – kreipkitės į Montis specialistus. Jie garantuos kokybę ir puikią tokios erdvės išvaizdą! Taip pat galėsite būti užtikrinti, jog terasa Jums tarnaus labai ilgai. Terasą Jums projektuos ir statys ilgametę patirtį turintys profesionalai, kurie žino, ką ir kaip reikia daryti. Tad galėsite būti ramūs dėl kokybės ir laiko bei išlaidų. Juk viskas bus daroma taip kaip ir buvo susitarta, pagal planą – tinkamai ir laiku!

Montis.lt – natūralių ir ilgaamžiškų terasų žinovų komanda!