...
loader image

Kompozito terasos

Kiekvienam žmogui reikalinga vieta, kurioje jis galėtų pailsėti. Turbūt pagalvojote apie kurortus prie Viduržemio jūros? Tai, žinoma, gerai, bet šiuo atveju turima omenyje atsipalaidavimą namuose, o tiksliau visai šalia namų. Tokia vieta yra terasa. Būtent šioje poilsio erdvėje žmogus gali pailsėti bet kada – tiek būdamas vienas ryte ar dienos metu, tiek su kompanija vakare. Tačiau laisvalaikio praleidimas turėtų būti malonus, o kad taip ir būtų reikalinga ne tik nuotaika, bet taip pat tinkamai ir kokybiškai įrengta terasa. Tačiau, poilsio erdvės įrengimas priklauso nuo jos paskirties, pobūdžio, kas ir kiek joje vaikščios. Ar tai bus uždara ar atvira, nes keturi metų laikai turi savo savybes… Taip pat ir nuo to, ar bus vaikų, kurie norės žaisti ant terasos grindų? Gali atrodyti, jog tai keistas klausimas, bet pasirenkant, iš kokių medžiagų bus atliktas terasos montavimas, reikėtų turėti omenyje net ir tokias smulkmenas. Todėl, kad ne visos medžio lentos tokios, jog jomis malonu vaikščioti basomis, o štai, pvz., lentos iš kompozito tikrai leidžia mėgautis itin maloniomis odai grindimis. Tad vienas geriausių sprendimų yra kompozito terasos.

Kompozitinė terasa – kas tai?

Kompozitinė terasa yra tokia poilsio erdvė, kuri montuojama naudojant kompozitines lentas. Jos yra iš medžio ir plastiko, t. y. toks kompozitas, kuris sutrumpintai vadinamas WPC (anglų kalba wood-plastic composite). Todėl poilsiui skirtos erdvės, kurios gaminamos iš tokių medžiagų yra vadinamos – WPC terasos.
Kompozito terasos iš tikro yra labai geros, ypač vaikams ir suaugusiems, kurie mėgsta vaikščioti basomis. Taip yra dėl to, jog lentos iš kompozito yra labai malonios. Tad mažiesiems žaisti ant tokių grindų – tikras džiaugsmas, o suaugusiems – smagu žinoti, jog vaikai saugūs, juk nebaisios visokios medinės rakštys, nes lentos nešerpetoja ir nieks negali susižeisti. Tačiau tokia terasa turėtų būti su geru stogu, kad nebūtų per karšta poilsio erdvėje.
Dar vienas itin svarbus privalumas tas, kad tokios WPC lentos yra ilgaamžiškos. Dėl to terasa tarnauja labai ilgai, nes lentų nereikia perdažyti, impregnuoti, atnaujinti ar keisti lentas ir kitas dalis. Taip pat nereikalaujančios kažkokios ypatingos priežiūros, o tik paprastas tvarkymas. Yra ir kitų privalumų, kurių tikrai nemažai. Tačiau verta įsidėmėti, jog kompozito terasa geriausia tuomet, kai jos montavimas atliekamas tik iš kokybiškų medžiagų ir, žinoma, kai tai daro profesionalai.

Terasos montavimas su kokybiškomis medžiagomis – kodėl tai svarbu?

Kompozito terasa yra patvari ir ilgaamžiška tik tuomet, kai jos įrengimui panaudojamos aukštos kokybės medžiagos. Todėl iš tikro yra labai svarbu pasirinkti kokybę, o ne pigias lentas, kurios atneša daugiau išlaidų nei naudos.

Tik įsivaizduokite, kas būtų, jei terasai būtų pasirinktos prastos kompozitinės lentos? Nors jos ir žymiai pigesnės, bet jos gaminamos iš didesnio kiekio blogesnio plastiko ir mažesnio kiekio medienos. Taip kad tokia terasa greitai prarastų savo „terasines savybes“ ir žmogui nebebūtų malonu nei vaikščioti poilsio erdvėje, nei būti joje. Tokia terasa po itin trumpo laikotarpio „pareikalautų“ iš savininko naujų investicijų. Todėl, kad grindis reiktų atnaujinti – pagedusias lentas pakeisti naujomis, o gal net ir visas jas pakeisti ar tiesiog atnaujinti. Tai užimtų ir laiko, nes tam tikrą laikotarpį negalima būtų naudotis terasa. Taip pat ir pinigų atžvilgiu nėra malonu, juk per dažnai investuoti į tą patį objektą tikrai nesinorėtų.
Dėl to ir verta rinktis aukštos kokybės lentas iš kompozito, nes jos tarnauja žymiai ilgiau ir tokia kompozito terasa labai ilgai teikia malonumą ir be jokių rūpesčių bei su mažiausiomis priežiūros sąnaudomis.

Kompozito terasa – ką reiškia kaina?

Poilsio erdvės, kurioms panaudojamas kompozitas iš plastiko ir medžio – gali būti skirtingų kainų. Vienos pigios, o kitos brangios. Tačiau jų kaina didesnė ar mažesnė tikrai ne veltui. Maža kaina gali reikšti, jog kokybė žymiai prastesnė, o didesnė kaina gali garantuoti aukštą kokybės lygį. O juk būtent nuo kokybės daug kas priklauso.
Kaip ir visur, taip ir su terasomis iš kompozito – kokybė kainuoja. Tačiau didesnė kaina atsiperka ilgalaikėje perspektyvoje, taip pat ji turi savą „investicinę grąžą“. Taip yra dėl to, kad kokybiškų lentų, kurios buvo profesionaliai sumontuotos, nereikia nei atnaujinti, nei keisti per ilgą laiką. Kokybė užtikrina naudojimąsi terasa be jokių problemų. Taip kad verta mokėti daugiau, kad galima būtų ilgiau džiaugtis terasa. Tuo labiau, jog aukštesnė kaina suteikia ne tik kokybę, bet ir platesnes galimybes, pvz., dizaino atžvilgiu.

WPC terasos įrengimas ir priežiūra

Poilsio erdvė turėtų būti tokia, kurioje norėtųsi mėgautis malonia atmosfera ir gražia aplinka. Tad jos įrengimas yra itin svarbus. Kompozitinė terasa arba dar kitaip vadinamos WPC terasos leidžia pasidaryti tokį dizainą, kuris džiugintų ne tik šeimininko akis, bet ir jo draugus, artimuosius. Juk terasoje dažnai leidžiamas laikas su visa kompanija, nors galima, aišku, ir vienam, pvz., dirbti ar užsiimti kūrybine veikla. Dėl to ir būtinas tinkamas įrengimas, kad būtų ir gražu, ir patogu, ir jauku. Interjeras – nuo tradicinio iki modernaus – toks, kokio norėtųsi Jums, su sodriomis ar pastelinėmis spalvomis. Galima rinktis įvairių spalvų, atspalvių ir raštų kompozitines lentas grindims, taip pat ir terasos įstiklinimo būdą bei stogo dangą. Svarbiausia, kad jaustumėtės nuostabiai gerai savo poilsio erdvėje!
Norėdami profesionalumo ir aukšto kokybės lygio – drąsiai kreipkitės į „Montis“ specialistų komandą, kuri ne tik puikiai atlieka savo darbą, bet ir randa tinkamiausius sprendimus savo paslaugų užsakovams! Taip pat konsultuoja ir rekomenduoja, kas geriausiai tiktų Jūsų svajonių terasai ir kokias lentas iš kompozito vertėtų rinktis. Todėl, kad WPC terasos gali turėti tam tikrų niuansų, tad verta aptarti tai su profesionalais.
Kompozitinė terasa – tikrai puikus sprendimas. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tam tikrus dalykus. Vienas iš tokių yra WPC lentos – jos turi būti išties kokybiškos (tokių kainos yra aukštesnės). Kitas dalykas yra tas, jog tokia terasa būtinai turi būti su stogine ar net visa uždara. Visa kitą Jums pasakytų specialistai atsižvelgiant į tai, kokios terasos norėtumėte.
Dažnai daug kam kyla klausimų – o kokia yra kompozito terasos priežiūra? Galite net neabejoti – labai paprasta. Todėl, kad tvarkymas labai panašus kaip ir kitų patalpų. Grindų valymas ar plovimas, ar tiesiog nešvarumų nušlavimas. O pačios lentos yra ilgaamžės ir kitos konstrukcinės dalys irgi. Tačiau, jei prireiktų kažkokio atnaujinimo ar patikrinimo – tai, savaime aišku, jog specialistai galės atlikti būtinus patikros ir priežiūros darbus.
Jau apsisprendėte dėl kompozito terasos? Ar dar turite klausimų dėl lentų iš kompozito pasirinkimo ar dėl to, koks yra montavimas ir įrengimas? Tuomet kreipkitės į „Montis“ ir mes, savo srities profesionalai, Jums padėsime, kad Jūs turėtumėte savo svajonių terasą!